Piperyna na odchudzanie, suplement diety usprawniający metabolizm

przez | 5 września 2018

Piperyna, czyli pieprz ?

Piperyna to nic innego jak ekstrakt z pieprzu czarnego i odpowiada za naturalny ostry posmak pieprzu. Wydobywa się go z zewnętrznej części owocu.

Substancja ta ma niezwykłe właściwości prozdrowotne. Najbardziej jednak jest znana z tego, iż posiada silne działanie odchudzające. Usprawnia procesy termogenezy, wytwarzające ciepło, potrzebne do spalania kalorii i lipolizy.

Działaie odchudzające i nie tylko

Ostatnie badania wykazały, że jej skład pobudza nie tylko metabolizm, ale działa również odkażająco, przeciwnowotworowo, oczyszczająco,  moczopędnie, a nawet przeczyszczająco. Może być stosowana jako preparat dla osób z chorobami trawiennymi czy cierpiących na bielactwo.

 • Piperyna nie tylko usprawnia procesy metaboliczne, ale też blokuje odkładanie tkanki tłuszczowej.

Jednak warto też zaznaczyć, że samo stosowanie piperyny nie powoduje spadku wagi. Niezbędna tu jest, tak jak w każdym przypadku dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, aby ekstrakt pomoże w zdrowym odchudzaniu.

Polecamy: Piperyna – na odchudzanie, dobrą przemianę materii i lepszą kondycję psychofizyczną

th 3

Lecznie i zapobieganie schorzeniom

 • Bardzo ciekawym połączeniem będzie piperyna oraz zawarta w kurkumie kurkumina, które mogą zapobiegać nowotworom. Badania wykazały, że ograniczają liczbę komórek macierzystych, dzięki którym rozwija się choroba, lecz nie naruszając normalnych komórek. Badacze wykazali, że dodane do hodowli komórek raka piersi piperyna i kurkumina zmniejszają liczbę nowotworowych komórek macierzystych, niezbędnych dla rozwoju guza, a jednocześnie nie szkodzą normalnym komórkom. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest w profilaktyce raka piersi.  Jest to dobra droga do odkrycia niezwykle potrzebnego leku, który może być lepszy niż raloksyden czy tamoksyfen.
 • Na osoby chore na bielactwo ma zbawienny wpływ z powodu namnażania melanocytów, poprawiając tym samym ubarwienie skóry i likwidując przebarwienia. Połączone działanie z ultrafioletem daje lepsze i trwalsze efekty.

Pobudza myślenie

 • Regularne przyjmowanie działa również korzystnie na procesy myślowe, zmniejszając objawy upośledzenia umysłowego, poprawia zdolności zapamiętywania i spowolniając starzenie się neuronów oraz zapobiegając chorobie Aizheimera czy objawom depresji.

Poprawia metabolizm, czyli także trawienie

 • Wspaniale działa także na układ pokarmowy, wzmagając wydzielanie kwasu żołądkowego, a tym samym – poprawia proces trawienia pokarmu m.in. witaminy z grupy B, selen czy beta-karoten. Leczy z biegunki, niestrawności i zaparć.

Posiada ciekawe zastosowania w problemach ze skórą

 • Umożliwia powstawanie koenzymu Q10, czynnika odpowiedzialnego za elastyczność skóry, dodawanego w wielu kremach na zmarszczki. Znacznie ułatwia przyswajalność kurkuminy oraz resweratrolu i leków.
 • Piperyna dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym zwalcza problemy skórne np. Trądzik, łojotok, a nawet gronkowce, dodatkowo działa przeciwzapalnie czy przeciwbólowo i łagodząco co dobrze działa po zakończeniu okresu choroby.
 • Dzięki kojącym właściwościom jest dobrze wykorzystywana w leczeniu bólu stawów, ale także przy profilaktyce chorób serca.

piperyna cena

Lek na przeziębienia i regenerum dla ciała

 • Jest pomocna również w leczeniu anginy, dzięki swoim działaniom antyzapalnym i antybakteryjnym.
 • Do swoich właściwości przyśpieszających metabolizm może również dodać, iż podnosi anabolizm i trawienie białek, czyli dzięki niej szybciej zbudujemy masę mięśniową. Dodatkowo szybciej przejdą nam bóle mięśni po ciężkim treningu, za zasługą eliminacji kwasu mlekowego, który wytwarzany jest podczas ćwiczeń.
 • Poprawia kondycję i wydolność fizyczną organizmu, wzmacnia system odpornościowy oraz wzmaga wydzielanie adrenaliny, oraz noradrenaliny.
 • Zwiększa tolerancję oraz przyswajalność minerałów, witamin i odżywek białkowych, co może być istotne dla osób trenujących.

pepper

Jak stosować?

Zalecana dawka do spożywania to ok. 5-10 mg, 1-2 razy dziennie. Taką kurację najlepiej stosować przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Można ją wznowić po minimalnym odstępie czasu, którym jest 2 miesiące.

Najlepsze są preparaty, które zawierają ok.90-95% ekstraktu z piperyny, aby działanie było zadowalające. Ze względu na swój dość ostry i intensywny aromat dostępne są w postaci kapsułek bądź tabletek, takie jak Piperinox.

Zobacz także: Piperinox, czyli kompleksowa pomoc w odchudzaniu z piperyną 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*