Olej kokosowy

przez | 3 września 2018

Dlaczego olej kokosowy jest tak zdrowy? Zawiera szereg wartości odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Jest doskonałym zamiennikiem oleju słonecznikowego, oliwy ( przez niski poziom dymienia oliwy) czy smalcu. W porównaniu do tych tłuszczy olej ten jest bogaty w sieć mikroelementów.

Oleje kokosowe możemy podzielić na dwa rodzaje : nierafinowane i rafinowane.

Tłuszcze nierafinowane posiadają kokosowy zapach i posmak, poza tym są bogatsze w wartości odżywcze. Wielu ekspertów twierdzi, że masło kokosowe doskonale przyśpiesza metabolizm, a to z kolei przyczynia się do utraty wagi. Jest to tłuszcz łatwo przyswajalny i dobrze wykorzystywany z wszelkimi wartościami odżywczymi oraz wspomaga detoks organizmu. Skutkiem czego redukuje apetyt i zapewnia większą sytość.

Posiadają witaminy z grupy E i K czy żelazo, wapń oraz cynk. Oleje tłoczone na zimno zawierają również kwasy jedno i wielonienasycone (w tym kwasy: kaprylowy i laurynowy), które sprawiają że wszelkie substancje są lepiej wchłaniane przez organizm. Przyczynia się to do poprawy pracy układu pokarmowego. Stosując możemy obniżyć poziom złego cholesterolu oraz dostarczyć odpowiedniej dawki energii, nie podnosząc przy tym poziomu cukru w naszej krwi.

Poprawia funkcjonowanie mózgu zapobiegając licznym chorobom jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.

Może być doskonałym produktem na wszelkiego rodzaju zmarszczki i zwiotczenie skóry, gdyż posiada antyoksydanty. Wprowadzając je do swojej diety poprawimy znacznie stan skóry, włosów oraz uzębienia, ponieważ ma działanie antyzapalne. Ma więc koić, łagodzić, nawilżać i regenerować.

Olej kokosowy posiada silne działanie antybakteryjne oraz antygrzybiczne.

coconut oil in jar 2089930 1280 1Tłuszcze rafinowane możemy dostać w nieco lepszej cenie niż te drugie. Są one poddawane procesie rafinacji, czyli poddawany działaniu wysokich temperatur. Skutkiem czego traci nieco ważnych właściwości prozdrowotnych i nie posiada charakterystycznego zapachu. Ma on jednak dłuższą datę spożycia i nieco wyższą temperaturę dymienia niż ten nierafinowany. Więc warto również na niego zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*