Niskowęglowodanowa dieta zwana dietą Kwaśniewskiego

przez | 26 lutego 2015

Swego czasu popularna była tak zwana dieta Kwaśniewskiego. Można ją uznać za kontrowersyjną, bo pomimo wielu zwolenników, nie mniej było przeciwników, stanowiących głównie gremium naukowców zajmujących się medycyną.

Co należy spożywać i czego się wystrzegać przy diecie Kwaśniewskiego

Jeżeli idzie o specyfikację wspomnianej diety zalecane jest spożywanie tłustych produktów zwierzęcych, do których należą żółtka jaj, podroby, masło, sery, śmietana, czy też tłuste mięsa. Nie należy wówczas też stronić od pomidorów, ogórków, czy kapusty, a zatem produktów niskocukrowych. Co do owoców, to należało by ich unikać, chyba, że będą to agrest, żurawina, jagody, czy czarna porzeczka, ale w małych ilościach. Podczas diety doktora Kwaśniewskiego całkowicie należy wyeliminować takie produkty, jak cukier, miód, słodycze, wszelkiego rodzaju przetwory w postaci dżemów, kompotów itp. Zakazane są także ryż, kasza, kluski, potrawy z mąki, ciasta, ziemniaki, a nawet pieczywo. Należy też wystrzegać się produktów pochodzenia roślinnego, a sól ograniczać, aż do całkowitego jej odstawienia.

Z powyższego wynika, że jest to dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa, z niewielkim spożyciem białka. Utarło się też stwierdzenie, że dieta ta pomaga w leczeniu epilepsji u dzieci, pozytywnie wpływa na osoby w depresji, a nawet może mieć dobry skutek, gdy stosują ja osoby dotknięte takimi przypadłościami, jak choroba Parkinsona i choroba Alzheimera.

Zobacz także: Na czym polega dieta kwaśniewskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*