Najlepsze sposoby na odchudzanie

przez | 9 grudnia 2014

Obecnie coraz więcej osób pragnie szybko i efektywnie schudnąć. Jakie sposoby odchudzania będą więc najlepsze? Co nam pomoże, a co tylko może zaszkodzić? Zapraszamy do zapoznania się z małą analizą.

Diety odchudzające

smiling woman with measuring tape and diet pillsDiety to najpopularniejszy sposób na odchudzanie. Jednakże, czy to oznacza że najskuteczniejszy? Raczej nie. Niejednokrotnie przecież słyszymy “żadna dieta mi nie pomaga”, “ta dieta nie jest skuteczna”. Czemu się tak dzieje? Przyczyną jest szybka adaptacja organizmu do nowych ‘warunków żywieniowych”. Co to w praktyce oznacza? Mniej więcej tyle, że jak zaczniemy jeść mniej, to nasz metabolizm zwolni i nasz organizm będzie zużywał mniej energii. A więc nawet z małych porcji będzie odkładał coś ‘na zapas’ w postaci tłuszczu.

 

 

Zabiegi odchudzające

Obesity before afterInwazyjne zabiegi odchudzające, takie jak odsysanie tłuszczy zawsze powinniśmy traktować jedynie jako ostateczność. Pomijając ich cenę, stworzone są one tylko dla naprawdę ekstremalnych przypadków. To samo tyczy się innych tego typu rozwiązań jak np. pomniejszanie żołądka. Nie zalecamy żadnej z tych opcji nikomu, kto chce ‘tylko’ pozbyć się kilku/kilkunastu zbędnych kilogramów.

 

Suplementacja tabletkami na odchudzanie

Detox. Green pills with green juice.Wbrew powszechnym przekonaniom odpowiednia suplementacja w wielu przypadkach jest najlepszym wyjściem. Dobre tabletki na odchudzanie potrafią zdziałać cuda. Działają one na zasadzie poprawy metabolizmu, dzięki czemu nasz organizm lepiej przekształca materię (jedzenie) w energię. To sprawia, że tłuszcz się nie odkłada. Ponadto wspierają one proces spalania tkanki tłuszczowej, a więc sprawiają, że po prostu chudniemy. Jednakże, by ta opcja była skuteczna konieczne jest wybranie najlepszych tabletek na odchudzanie. W innym przypadku możemy zawieść się na ich działaniu i potem rozsiewać plotkę, że tabletki na odchudzanie nie działają.

Wczasy odchudzające

Jedna z gorszych decyzji. Może i na takich wczasach schudniemy, ale nasz organizm przyzwyczai się i do diety i do ćwiczeń, więc jak tylko wrócimy do domu i do normalnego trybu życia powrót wagi mamy jak w banku.

Sport

Beautiful female figureSport to zdecydowanie lepsze rozwiązanie aniżeli diety. Tutaj bowiem spalamy więcej energii, a więc więcej pożywienia. Jednak by spalić ‘zaległy’ tłuszcz konieczne są ćwiczenia o długości powyżej 2h (dopiero wtedy w procesie dostarczania energii dominuje energia z tłuszczy). W innych przypadkach spalamy głównie cukry, ale cóż – lepsze to niż nic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*