MySimba, czyli o niebezpieczeństwie leków na odchudzanie

przez | 25 września 2018

Czym jest MySimba?

Mysimba 8mg90mg FrontOstatnio głośno w Internecie zahuczało na temat nowego suplementu diety, pod nazwą Mysimba. Jest to kontrowersyjny lek na odchudzanie, który dość szybko zyskał na popularności. Został dość szybko wpuszczony na rynek przez Europejską Agencję Leków jak specyficzny syntetyk, który można dostać na receptę. Mysimba i jego działanie jest oparte na oddziaływaniu na dane parte mózgu. Tam dochodzi do różnego typu reakcji, które wytwarzają endorfiny, a jak wiadomo są one uzależniające dla organizmu. Naturalnym sposobem dostarczania sobie ich jest regularna aktywność fizyczna, która ma tylko same pozytywy w porównaniu do chemicznych reakcji z preparatu. Został on przeznaczony dla osób powyżej 18 tego roku życia, otyłych lub z nadwagą. Ma wspomagać proces chudnięcia poprzez zmniejszenie łaknienia. Mysimba poprawia samopoczucie, a tym samym dodaje energii życiowej. Jednak czy nie kosztem zdrowia?

Na czym polega działanie MySimba?

Tabletki odchudzające Mysimba to bardzo specyficzny środek o większym działaniu od naturalnych suplementów diety. W składzie produktu są zawarte dwie substancje: bupropion oraz naltrekson. Na rynku występują one w postaci osobnych leków i są wykorzystywane do leczenia takich chorób jak depresja oraz uzależnienia od alkoholu, nikotyny czy opioidów.
W tym przypadku dwie substancje połączono w jeden skondensowany lek, który jest przeznaczony dla osób otyłych i jest stosowany, gdy BMI jest większe niż 30. Połączenie tych dwóch leków sprawia, że uzupełniają się one nawzajem i dają w ten sposób rezultaty w formie znacznej redukcji nadmiernego łaknienia, a tym samym też masy ciała.

Konstrukcja tego leku, to zastosowanie substancji, które oddziałują na ośrodki mózgowe i są wykorzystywane w leczeniu uzależnień. Dlatego lek jest przepisywany na receptę i wyłącznie po diagnozie lekarskiej, gdyż w przypadku uzależnienia od jedzenia jest jedynym wyjściem. W tej sytuacji jedzenie staje się czymś więcej niż dostarczaniem organizmowi składników odżywczych potrzebnych do życia, a chęcią rozładowania negatywnych emocji i stresu oraz dostarczeniu sobie przepływu chwilowej przyjemności. Podobnie jak w przypadku alkoholizmu, narkomanii czy innych nałogów osoby, którymi rządzi nawyk czy nałóg, nie są w stanie poradzić sobie z odmawianiem sobie sposobu, w jaki nauczyli się oni radzić sobie z emocjami. Z tego powodu tak jak alkoholicy czy narkomani, jedzenioholicy nie potrafią odmówić sobie jedzenia i traktują je jako lek na poprawę nastroju.
Mysimba PACKSHOT 1
Ten specyfik na odchudzanie wpływa na układ nagrody w obszarze mózgu, który odpowiada za poczucie przyjemności. Związki naltrekson i bupropion mają też duże oddziaływanie na ośrodki, odpowiadające za uczucie głodu i sytości. Hamują nadmierny apetyt i są kluczowym elementem w procesie wytwarzania licznych endorfin – hormonów szczęścia. Dlatego MySimba wpływa na układ nagrody w obszarze mózgu, który odpowiada za poczucie przyjemności. Związki naltrekson oraz bupropion są znacznie oddziaływające na ośrodki, które odpowiadają za głód i sytość. Do ich zadań należy hamowanie apetytu, ale przede wszystkim są odpowiedzialne za wytwarzanie licznych endorfin – hormonów szczęścia, które wpływają pozytywnie na samopoczucie oraz samoocenę, co ma ogromne znaczenie u osób walczących z nadwagą i otyłością.

Bupropion wzmaga produkcję dopaminy i wszystkie czynności organizmu, a tym samym przyczynia się do spotęgowania wydatku energii. Z tego powodu procesy metaboliczne ulegają przyśpieszeniu.

Opinie kosnumentów o Mysimba

Ostatnie badania potwierdzają, że rezultaty stosowania tego specyfiku są widoczne po czasie 16 tygodni. W tym okresie zauważono u pacjentów utratę masy ciała o 5-10%.
Pomimo to, należy przemyśleć rozpoczęcie kuracji tym produktem, ponieważ nie jest to suplement diety naturalnego pochodzenia, a lek, który oddziałuje na układ nerwowy. Dlatego stosowanie go może się wiązać z reakcjami psychofizycznymi i niepożądanymi.

Preparat można dostać wyłącznie na receptę. Z tego względu również zaleca się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Taki specjalista powinien dopasować każdy lek do pacjenta, przeprowadzić wywiad i dopiero, gdy wykluczy przeciwskazania powinien przepisać medykament. Doświadczeni specjaliści jednak przestrzegają, że mimo dość silnego działania, efekty stosowania będą widoczne, dopiero kiedy połączy się MySimba ze zdrową zbilansowaną dietą i odpowiednim planem ćwiczeń. Wśród opinii pojawiają się takie, które potwierdzają minimalizowanie apetytu, ale są też takie, gdzie konsumenci nie są zadowoleni ze stosowania produktu. Nie zauważyli oni żadnych zmian albo wystąpił szereg działań niepożądanych.Preparatu nie powinny przyjmować przede wszystkim osoby z nadciśnieniem, niewydolnością nerek, po zawale, cukrzycy, z zaburzeniami wątroby oraz chorujący na depresję, epilepsję czy dusznicę bolesną. Najgroźniejszym działaniem niepożądanym zanotowanym były napady padaczkowe, pobudzenie psychoruchowe, lęki, bezsenność, a także problemy układu trawiennego i bóle mięśni.

Czy syntetyczny preparat jest lepszy od naturalnego rozwiązania?

Wybór zależy od spraw osobistych oraz oczekiwań konsumenta. Istotne znaczenie ma również stan zdrowia pacjenta, dlatego decydując się na stosowanie MySimba należy być świadomym ryzyka, jakie podejmujemy.

green barley plus 726x408Znacznie lepszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie naturalny suplement diety, który nie ma żadnych związków chemicznych zagrażających naszemu życiu i zdrowiu.
Godnym polecenia zamiennikiem, który bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego jest Green Barley Plus. Stanowi on połączenie dwóch składników znanych z wysokiej skuteczności w walce z nadmiarem tłuszczu, są to ekstrakty z młodego zielonego jęczmienia i owoców garcinia cambogia.
Green Barley Plus 200x300
Młody jęczmień jest bogaty w cenne składniki odżywcze, w tym witaminy i minerały, liczne enzymy, aminokwasy, hormony roślinne, które są cenne dla naszego organizmu, antyoksydanty oraz błonnik pokarmowy, który daje uczucie sytości i poprawia pracę układu pokarmowego. Ponadto powstrzymuje nadmierny apetyt i pomaga w usprawnieniu metabolizmu. Dzięki zawartości antyoksydantów oczyszcza organizm z toksyn.

Drugi składnik Green Barley Plus, czyli mangostan to roślina pochodzenia tropikalnego o właściwościach odchudzających. Dzięki zawartości kwasu hydrocytrynowego usprawnia metabolizm węglowodanów, a tym samym spalanie tłuszczów. Takie działanie powoduje zmniejszenie nadmiernego łaknienia. To kompleksowy związek wpływa pozytywnie na zmniejszenie masy ciała stosującego.

Takie połączenie gwarantuje podwójne rezultaty w postaci szczuplejszej sylwetki i cieszenia się pełnym zdrowiem, bez jakichkolwiek skutków ubocznych, w porównaniu do wspomnianego już leku MySimba.

Czytaj też:

Clenbuterol – nowy lek o działaniu odchudzającym czy realne zagrożenie dla naszego zdrowia?

Adipex – czeski lek na odchudzanie czy dopalacz?

Meridia – lek na odchudzanie i jego działania niepożądane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*