Meridia – lek na odchudzanie i jego działania niepożądane

przez | 25 września 2018

Meridia Sibutramine 10 mg1Meridia, czyli sibutramina stała się bardzo popularna i jest skierowana do osób otyłych i dużą nadwagą. Chociaż preparat ten został wycofany ze sprzedaży nadal ma swoich konsumentów. Obecnie nie można go dostać w krajach Unii Europejskiej, ale istnieją jednak nielegalne źródła, które udostępniają ten produkt. Dla osób zdesperowanych i zmotywowanych do zmian stał się wręcz wybawieniem od zalegającego na ich ciele tłuszczu. Niestety, tak jak wszystkie leki ze źródeł niepewnych nie gwarantuje nam obiecanego składu, który zamieszcza dystrybutor wraz z opakowaniem. Dlatego należy zachować ostrożność i wystrzegać się tych środków na odchudzanie cieszących się złą sławą.

W jaki sposób działa Meridia?

Jest to lek na odchudzanie, który po raz pierwszy został dopuszczony do użytku codziennego w 1997 roku jako zamiennik leków dla osób chorych na anoreksję. Meridia miał być bezpieczniejszą ich wersją i również powodować redukcję apetytu. Późniejsze badania, które zostały przeprowadzone wykazały, że substancja czynna w niej zawarta – sibutramina, może spowodować szeroką gamę działań nie pożądanych, a tym samym ryzyko pojawienia się udarów oraz zawałów. Z tego względu tabletki wycofano z półek aptecznych w krajach UE.

Sibutramina jest związkiem chemicznym i oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, który powoduje następnie wyrzut noradrenaliny, serotoniny i dopaminy. Jednocześnie jej zadaniem jest tłumienie uczucia głodu i możemy się poczuć jakby jedzenie nam wcale nie było potrzebne do życia. Z w związku z długim nieprzyjmowaniem pożywienia, nie mamy napadów senności, ponieważ odczuwamy bardzo wysoki poziom energii witalnej. Dzięki działaniu sibutraminy nasz organizm przyśpiesza także procesy termogenezy, a to znowu odczuwamy jako podwyższoną ciepłotę ciała, co skutkuje szybszym spalaniem tłuszczy.

Ten podwójny rezultat odchudzający widoczny jest kiedy, nie spożywamy jedzenia, a tym samym spalamy kalorie odłożone przez ciało. Jednak spalając tę tkankę tłuszczową w zatrważająco szybkim tempie, nie postępujemy w zdrowy sposób. Ekspresowe zrzucenie kilogramów przyczynia się też do efektu jojo, czyli przybierania na wadze po okresie odchudzania dwa razy więcej niż schudliśmy w tym okresie. Reakcje naszego organizmu i sibutraminy powodują również przyśpieszenie pracy serca, narażając go na niewydolność i inne tego typu choroby oraz znaczne pobudzenie psychofizyczne, a dłuższe jej trwanie może być przyczyną innych skutków ubocznych.

Efekty stosowania

th 1 3Tabletki Meridia oddziałują na nasz organizm pod względem samopoczucia oraz utraty wagi. W istocie zauważalnym skutkiem ich stosowania jest znaczne pobudzenie organizmu do sprawności fizycznej oraz wzmożenie jego wydolności. Z tego powodu możemy cieszyć się aktywnością przez dłuższy czas i maksymalnie wykorzystywać energię, nie odczuwając żadnego zmęczenia. Najważniejszy efekt zauważalny dla konsumentów tego preparatu to zablokowanie uczucia pustego żołądka. W ten sposób spożywamy znaczne mniejsze porcje jedzenia, a nasza aktywność w tym czasie przyczynia się do wielkich wydatków energetycznych, co daje ekspresowe rezultaty i powoduje redukcję wagi. Ważną kwestią jest szybkość spalanej tkanki tłuszczowej, ponieważ im więcej kilogramów tym szybciej zostaną one zgubione. Dlatego osoby z zaawansowaną otyłością potrafią zrzucić nawet 20 kg w parę tygodni.

Czy warto sięgnąć po Meridię?

Spadek na masie ciała jest przy stosowaniu tego leku bardzo szybki, a w niektórych przypadkach nawet spektakularny. Nie jest to jednak jedyny atut tego medykamentu. Nieszanowanie swojego ciała i zdrowia ma przykre konsekwencje, których sięgając po te tabletki musimy być świadomi. W tym przypadku nasz organizm przejdzie rewolucję, z którą może sobie nie poradzić.
Związki zawarte w Meridii, czyli głównie sibutramina wpływają negatywnie na prace naszego serca. Z tego względu dochodzi także nadciśnienia tętniczego, a długotrwałe stosowanie może mieć dla niego katastrofalne skutki i doprowadzić do zgonu. Dlatego dość często mówi się tutaj o prawie dwukrotnym zwiększeniu ryzyka zawałów i udarów.

Sibutramina tak jak wszystkie związki psychoaktywne może uzależniać. Z tej przyczyny może przyczynia się nieustannych wahań nastrojów, problemów ze snem, pamięcią, koncentracją oraz zaburzeń psychicznych a tym samym myślenia o samobójstwie, stałych lekach czy depresji.

Inne dolegliwości, które mogą wystąpić przy stosowaniu Meridii to:

  • Bóle i zawroty głowy
  • Problemy skórne
  • Biegunki
  • Zaburzenia libido
  • Nudności
  • Impotencja
  • Pocenie się
  • Problemy ze wzrokiem
  • Nieustanna suchość w ustach
  • Zaburzenia cyklu menstruacyjnego

Opinie o stosowaniu leku Meridia

Leczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej w wielu przypadkach to więcej szkody niż pozytywnego działania, o czym świadczą opinie internautów. Niektórzy z nich, którzy poczuli na własnej skórze jak dotkliwe może być działanie tego medykamentu przestrzegają tych, którzy jeszcze rozważają jego zakup. Tak jak pisze czytelniczka naszego bloga:

Meridia tak zaburzyła mój apetyt, że nie odczuwam już przyjemności ze słodkiego smaku, przesadziłam w drugą stronę i wzięłam się za radykalnie do całego tego odchudzania, bo chciałam się przypodobać mężowi. Teraz bardzo tego żałuje, nic nie będzie tak jak kiedyś. Nie chcę wspominać nawet tego, że omal co nie przypłaciłam tego życiem, kiedy znalazła mnie synowa na dywanie, a dostałam udaru. – Iwona, 49 lat.

Spotyka się również opinie, gdzie osoby po podobnych przejściach wspominają o niekontrolowanych wybuchach agresji, poceniu się, drżeniu kończyn, problemów z układem trawiennym i hormonalnym.

Samo odstawienie preparatu powodowało stan podobny do odwyku narkomana, o czym świadczyły stany depresyjne i słabe samopoczucie, a objawy te były „leczone” za pomocą spożycia kolejnych tabletek.

Zamienniki dla Meridia

Zawierają podobnie jak ten lek duże stężenie sibutraminy, a są to Zelixa, Afibron i Lindaxa. Wszystkie one są zakazane w Polsce i podobnie jak tytułowy specyfik zgodnie z prawem nie są dostępne w polskich aptekach.

Natomiast suplementem diety, który wspomoże nasze odchudzanie, gdy zachowamy zasady zdrowego żywienia oraz zadbamy o regularną aktywność fizyczną może być Green Barley Plus. Jest to preparat naturalnego pochodzenia, gdyż wszystkie jego składniki są powstały w laboratorium i zawierają ekstrakty roślinne.green barley plus vitalab blog 810x540

Przede wszystkim Green Barley Plus nie powoduje żadnych skutków ubocznych w porównaniu do Meridii, a działa także na wyhamowanie apetytu i przyśpiesza metabolizm, dzięki czemu tracimy na wadze i mamy więcej energii do życia. Nie tylko nie szkodzi zdrowiu, ale dba o nie. Dodatkowo jest to produkt dostępny legalnie, ma dobre opinie oraz można go bez problemu nabyć, gdyż jest dostępny bez recepty na oficjalnej stronie producenta.

Czytaj też:

Clenbuterol – nowy lek odchudzający czy realne zagrożenie dla naszego zdrowia?

Adpiex –  czeski lek na odchudzanie czy dopalacz?

MySimba, czyli o niebezpieczeństwie leków na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*