Lekkostrawna dieta dla każdego

przez | 4 listopada 2014

SONY DSCNajczęściej dietę lekkostrawną zapisuje się osobom po operacjach, ale również w domu raz na jakiś czas, możemy sobie zaserwować taką dietę, by poczuć się lepiej, stracić kilogram czy dwa a jednocześnie, odżywić nasz organizm i dodać mu energii. Dieta lekkostrawna nie kojarzy się stricte z dbaniem o ciało, ale z operacjami i zdrowiem – zwykle przepisywana jest po to, aby poprawić stan zdrowia organizmu lub nie wpłynąć negatywnie na zdrowie za pomocą źle dobranych produktów.

Przede wszystkim, filarem tej diety jest gotowanie, dostępne jest wszystko co gotowane i chude, czyli białe mięso gotowane, parowane lub przygotowywane w piekarniku bez tłuszczu, gotowane warzywa i przetworzone owoce, na przykład w delikatnym kompocie.

Również pieczywo powinno być jedynie jasne ale za to jedno czy też dwudniowe, gdyż świeże rozpycha żołądek i może doprowadzać do zakwaszania go. W diecie lekkostrawnej należy unikać grubych kasz, które zawierają sporo błonnika, jakże szkodliwego przy tej właśnie diecie. Równie ważne jest aby unikać ostrych przypraw, mocnych kaw i herbat a przede wszystkim, gazowanych napoi, które rozpychają żołądek i zawierają niezwykle wiele substancji chemicznych, źle wpływających na pracę organizmu człowieka, bez względu na jego wiek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*