Kapusta to samo zdrowie – dieta kapuściana

przez | 4 listopada 2014

Dieta oparta tylko na jednym składniku? Tak, oto dieta kapuściana, która jak sama nazwa wskazuje – opiera się na kapuście. Spożywamy ją pod wieloma postaciami, zwłaszcza zupy. Niektóre koncerny farmaceutyczne tworzą suplementy diety, które zamykają w małych kapsułkach ekstrakty z kapusty – to także ważny element diety kapuścianej.

Stosowanie diety jest niezwykle ważne w zachowaniu odpowiedniego procesu pracy naszego organizmu. Nie chodzi tutaj o dietę odchudzającą czy oczyszczającą ale o zbilansowaną dietę codzienną, mającą za zadanie dostarczyć nam jak najwięcej wartości odżywczych, minerałów a także odpowiednio pobudzić do pracy nasz organizm.

W codziennej diecie nie może zabraknąć pełnoziarnistego pieczywa czy błonnika, który to znajduje się w kaszach, surowych owocach zjadanych ze skórą oraz kapuście kwaszonej. Równie ważne jest aby częściej niż czerwone mięso, spożywać ryby i białe, chude mięso, najlepiej grillowane a nie smażone w tłuszczu. To pozwala na odpowiednią pracę organizmu, jelit i nie zaburza naturalnych procesów trawiennych, odpowiednia dieta nie zakwasza również organizmu i nie pozwala aby jakiekolwiek drobne grzeszki żywieniowe, miały wpływ na stan naszego zdrowia czy wagę. Warto więc zadbać o to, by nasza dieta na co dzień była odpowiednio zbilansowana i dopasowana do naszego trybu i stylu życia.

Wraz z upływem miesięcy, do diety kapuścianej dodaje się inne [produkty – jednak uwaga – robi się to tylko wtedy, gdy mamy już unormowane podejście do żywienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*