Dieta złotym środkiem na pozbycie się nadwagi

przez | 17 maja 2015

Jeżeli chodzi o odchudzanie to dowiadujemy się o wielu dietach, lecz trzeba przyznać, że tak naprawdę nie ma czegoś takiego, jak „dieta-cud”. Schudnięcie, pozbycie się nadwagi to proces wymagający czasu. W każdej diecie trzeba zwracać uwagę nie tylko na to, co się je, ale także sprawdzać skład danego produktu, zawartość określonych związków w nim zawartych.

Co jeść i czego unikać

Przypuśćmy, że interesuje nas dieta jak schudnąć 5 kg. Wówczas musimy poszukać odpowiedniego jadłospisu i stosować się ściśle do menu, bo nawet jeden dzień odstąpienia od diety może zaburzyć cały cykl. W każdej z diet powinniśmy się wystrzegać potraw tłustych, a dotyczy to też mleka, czy jogurtu. O słodyczach nie ma mowy, unikać należy żywności wysokokalorycznej. Jeśli chcemy szybko schudnąć, trzeba nawet zrezygnować z chleba, ewentualnie jeść pieczywo ciemne, razowe. Nie stronić od warzyw i owoców. One to powinny być głównym składnikiem takiej diety. Warto sporządzić sobie jakieś sałatki i surówki warzywne, lub owocowe, do tego można dodać jajko. Należy też dużo pić, najlepiej wody, a w przypadku jogurtu to tylko naturalny.

Podobny jadłospis oferuje nam dieta jak schudnąć 10 kg, z tym, że tutaj potrzebujemy nieco więcej czasu. Najlepiej też odpuścić sobie kolację, a jeżeli już chcemy coś zjeść wieczorem to przynajmniej 3 godziny przed snem. Ważne, aby przy każdej diecie jak najwięcej ćwiczyć.

Zobacz także: Jak szybko i zdrowo schudnąć 10 kg? Sprawdzone porady 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*