Dieta sposobem na pozbycie się nadwagi

przez | 12 lutego 2015

Jest wiele recept dotyczących odchudzania, a słowem kluczowym jest tu dieta. Istnieje wiele jadłospisów, których należy ściśle się trzymać, a zdania co do skuteczności diet i zdrowego odżywiania się są podzielone. Dodatkowo przy każdej praktycznie diecie zalecany jest wysiłek fizyczny.

Zdrowa i skuteczna dieta jogurtowa

Jedną z takich skutecznych diet jest ta nazywana dietą jogurtową. Jak sama nazwa mówi, polega ona na spożywaniu jogurtów. Nie trzeba tu się martwić tym, jakie te jogurty mają być, bo praktycznie dopuszczalne są tak naturalne, jak i owocowe. Nie musimy przy tym stronić od innych produktów, takich jak pieczywo, warzywa i owoce. Główną zaletą diety jogurtowej jest czas jej trwania, który przewiduje aby prowadzić ją przez dwa tygodnie. W porównaniu do innych jadłospisów przy tej diecie odżywiamy się zdrowo, a dzięki dostarczaniu do organizmu żywych kultur bakterii usprawnia się również nasz proces trawienia.

Wystarczy 14 dni, by zauważyć znaczny spadek masy ciała. Jest to jednak dieta nie tyle dla osób mocno otyłych, co tych którzy chcą się pozbyć kilku kilogramów nadwagi. W przypadku diety jogurtowej mówi się o około 6 kg. Skutkiem tejże diety jest też pozbycie się z organizmu toksyn. Proces ten jest na tyle skuteczny, że praktycznie nie odczuwamy głodu podczas jego trwania. Co do przykładowego jadłospisu warto zajrzeć do Internetu, gdzie zapewne znajdziemy zróżnicowane menu.

Zobacz również:

Sposoby na pozbycie się nadwagi

Jak szybko i zdrowo schudnąć 10 kg? Sprawdzone porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*