Dieta najlepszym sposobem na schudnięcie

przez | 18 czerwca 2015

W przypadku kiedy chcemy się odchudzać musimy określić ilu kilogramów zamierzamy się pozbyć i jak długo ten proces nazywany dietą ma trwać. Musimy też uświadomić sobie, że takiego cyklu nie możemy zaburzyć, bo nawet jeden dzień odstąpienia od diety może zaważyć na jej efektywności. Najczęściej mówimy tu o przedsięwzięciu określanym, jako dieta indywidualna. Tak bowiem jest, że często czynimy to sami, na własną rękę, co nie znaczy, że nie ma ośrodków mogących pomóc nam w walce z nadwagą.

Czy istnieje dieta jak szybko schudnąć? Nie do końca, ponieważ wszystko zależy od danych predyspozycji organizmu, przemiany materii, tego ile chcemy zrzucić i dlatego też nawet podczas terapii grupowych każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie. W przypadku zdecydowania się na krok jakim jest dieta jadłospis na tydzień należy sporządzić według określonego kryterium. Tak bowiem jest, że każdego dnia powinniśmy przestrzegać wyznaczonego menu, ale starać się, aby nie jeść każdego dnia tego samego. Można zatem ustalić sobie spis potraw, jakie będziemy spożywać danego dnia i tu naprawdę pomocna okazuje się rozpiska. Najlepiej właśnie przygotować ją na tydzień, gdzie dane potrawy powtórzą się w tygodniowym zestawieniu nie więcej niż dwukrotnie.

Tu takim najlepszym przykładem jest tak zwana dieta kopenhaska, która trwa 13 dni, a jadłospis jest tak sporządzany, aby nie był monotonny. To dobre rozwiązanie jeżeli nie jemy przez cały czas tego samego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*