Clenbuterol – nowy lek o działaniu odchudzającym czy realne zagrożenie dla naszego zdrowia?

przez | 26 września 2018

clenbuterol la pharma 66263 zoom 500x500Nieodłącznym elementem skutecznego okresu odchudzania są bardzo częste ćwiczenia wytrzymałościowe, niekiedy wiążące się z regularnymi wizytami w miejscowym klubie fitness. Taka aktywność fizyczna przyczynia się do osiągnięcia szczupłej, idealnej oraz umięśnionej sylwetki, ponieważ umożliwia to spalanie nagromadzonych w ciele zapasów tłuszczu. Coraz częściej osoby, które pragną zachować zdrowie i dbają o aktywność fizyczną sięgają po różnego typu środki chemiczne i wspomagacze, które mają ułatwić odchudzanie. Niestety takie preparaty, często mają efekty uboczne, a te zagrażają naszemu życiu. Jednym z taki produktów jest Clenbuterol, którego używanie może mieć katastrofalne skutki.

Skład i działanie leku Clenbuterol

Produkt ten jest dobrze znanym lekiem, który przepisywany był przez alergologów w celu łagodzenia objaw astmy oskrzelowej. Został on wycofany z aptecznych półek w 1988 roku, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a następnie w całej Europie.

W dzisiejszych czasach można dostać podobny lek względem formuły i działania. Clenbuterol zaliczany jest do grupy beta-2-antagonistów. Są to substancję oddziałujące na współczulny układ nerwowy, gdzie łączy się z neurotransmiterami oraz adrenaliną i neoadrenaliną. Dlatego jego działanie było niejednokrotnie porównywane do efedryny, jednak skutki stosowania Clenbuterolu są zdecydowanie poważniejsze, ponieważ dochodzi do:

 • Usprawnienia procesów lipolizy i przemian metabolicznych, a to przyczynia się do ekspresowego spalania tkanki tłuszczowej.
 • Znacznego pobudzenia całego organizmu. Następuje zwiększenie amin katecholowych, czyli adrenaliny, dopaminy i neoadrenaliny, które wpływają na nadciśnienie i przyśpieszają akcję serca. Wzrasta również poziom cukru we krwi, a dostawy tlenu dają mięśniom taką energię, która pozwala na znacznie intensywniejszy wysiłek fizyczny.
 • Rozluźnienia mięśni gładkich oraz układu oddechowego, co ma wspomagać prawidłowe oddychanie osobom z dolegliwością astmy oskrzelowej.
 • Wspomaga procesy termogenezy, która zapewnia podwyższenie temperatury organizmu, a to wpływa na umożliwienie ciału spalania zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Jest to bardzo niebezpieczne działanie, ponieważ może to skutkować podniesieniem ciepłoty do takiego stanu, że będzie to zagrażało naszemu zdrowiu oraz życiu.

Skutki uboczne – Clenbuterol

Wystawienie naszego ciała na intensywny wysiłek fizyczny i bardzo szybkie spalanie tłuszczów sprawia, że organizm charakteryzuje się większą wytrzymałością. Z powodu takiego działania Clenbuterol w ekspresowym tempie zyskał przychylność konsumentów oraz osób aktywnych fizycznie, z nadwagą czy otyłością. Produkt ten został wycofany ze sprzedaży 30 lat temu i obecnie uznaje się go za nie legalny środek dopingujący. Potocznie nazywany „clenem” jest popularny w środowisku sportowców. Liczne grono walczy z rosnącą sławą tego preparatu, który pozwala szybko spalić nadprogramowe kilogramy, ale jednocześnie wiąże się z ryzykiem zniszczenia sobie zdrowia. W ekstremalnych przypadkach zagraża nawet zgonem. Skutki uboczne Clenbuterolu są wielowarstwowe i możemy spośród nich wymienić m.in.:

 • Nadmierne pocenie się
 • Intensywne bóle w okolicach klatki piersiowej
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Zgaga
 • Suchość w jamie ustnej
 • Nieustanne zdenerwowanie i wahania nastrojów
 • Migreny i zawroty głowy
 • Silne mdłości połączone często z nudnościami i wymiotami.
 • Osłabienie – poczucie senności i ospałości

Clenbuterol SopharmaPodczas stosowania Clenbuterolu zwykle nie da się uniknąć tych działań niepożądanych. Każdy, kto zdecydował się na kuracje tym produktem powinien odwiedzić koniecznie lekarza. Ryzyko, jakie wiąże się z podjęciem takiego leczenia może przynieść więcej przykrych konsekwencji niż obiecywanych korzyści, dlatego warto zastanowić się, zanim spróbujemy schudnąć tą niebezpieczną metodą.

Stosowanie Clenbuterolu często łączy się nie tylko z tymczasowymi dolegliwościami zdrowotnym w czasie jego używania, ale także po przyjmowaniu tego leku. Może być to źródłem bardzo poważnych, trudnych i przewlekłych chorób, na które się narażamy dokonując zakupu tego preparatu.

Dla tych, którzy chcą schudnąć w zdrowy, a przede wszystkim bezpieczny sposób jest inne rozwiązanie, które również umożliwią szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Mowa tutaj o preparatach na bazie naturalnych składników takich jak suplement diety Fast Burn Extreme.

Fast Burn Extreme jako bezpieczny zamiennik Clenbuterolu.

Tabletki Fast Burn Extreme nie zawierają żadnych substancji szkodliwych, które mogłyby zagrażać naszemu życiu bądź zdrowiu. Jego unikalna formuła zapewnia wysoką skuteczność w walce z nadmiarem tłuszczu i całkowite bezpieczeństwo osoby, która ją stosuje. Fast Burn Extreme pozytywnie wpływa na termogenezę organizmu, ale jego stosowanie nie wiąże się z żadnymi efektami ubocznymi wymienionego wcześniej Clenbuterolu.FBE am4 800x416

W preparcie Fast Burn Extreme znajdziemy głównie ekstrakty roślinne, dlatego jest to suplement na bazie naturalnych substancji. Do jego kompleksowego składu należą wyciągi z:

W unikalny skład produktu wchodzą także:

 • Chrom – to pierwiastek minimalizujący chęć ciągłego podjadania między posiłkami i jednocześnie daje nam poczucie sytości na długi czas.
 • Witamina B6 – Umożliwia sprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Może być używana w profilaktyce nadciśnienia tętniczego, ponieważ ma właściwości regulujące ciśnienie krwi.

Czytaj też:

Meridia – lek na odchudzanie i jego działania niepożądane

Adpiex –  czeski lek na odchudzanie czy dopalacz?

MySimba, czyli o niebezpieczeństwie leków na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*