3-etapowa dieta Oxy

przez | 12 września 2015

Jedną z ciekawych procesów odchudzania jest dieta Oxy. Dlaczego niektórzy preferują właśnie tą dietę? Odpowiedź jest prosta: kuracja taka trwa tylko 3 tygodnie. Podzielona jest ona na trzy etapy, które należy przejść w ustalonej kolejności. W każdym z tych etapów nieco zmienia się jadłospis.

 

Kolejne etapy diety Oxy

 

Początek to tak zwany FAT BURNING, kiedy to spożywamy przede wszystkim posiłki bogate w białko. Należy jednak pamiętać, że nie można wówczas przekroczyć określonej ilości białka, co jest najistotniejsze podczas tego etapu. Etap ten pozwala na szybkie zrzucanie niewielkiej nadwagi (ok. 4 kg) Jeżeli natomiast zależy nam na zbiciu większej masy (np. 8 kg) musimy przejść do drugiego etapu. Po skończeniu pierwszej fazy przechodzimy do drugiej nazywanej STEP. Wówczas dodatkowo posilamy się roślinami bogatymi w proteiny. Należy tu zachować równowagę białka roślinnego w stosunku do zwierzęcego. Trzecia faza diety to tak zwany BALANCE. To nic innego, jak ustabilizowanie, mające na celu dbanie o to, by nie paść ofiarą efektu jojo. Tutaj należy przestrzegać stosunku węglowodanów, względem białek i tłuszczów, co określa Instytut Żywności i Żywienia.

 

 

Dietę Oxy można urozmaicić koktajlem na bazie kefiru, otrąb i żurawiny. Możemy spożywać produkty pełnoziarniste. Nie trzeba stronic od nabiału, wielu owoców i warzyw. Niektóre wędliny, mięsa i ryby także są tu zalecane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*